В Україні – найбільше пожеж серед усіх країн Європи. Палять стерню


На території України відбувається найбільше пожеж на континенті.

Аби зрозуміти, що трапилося, ресурс Тексти.org.ua використав свіжі космічні знімки супутника Sentinel.

На карті від FIRMS показано дуже велику кількість пожеж на території нашої країни, особливо у центральній її частині.
Загальна кількість пожеж

Для перевірки ситуації ми використати супутникові знімки Sentinel і подивилися, що відбувається на міцях пожеж, вказаних на першій карті.

Ось лише декілька прикладів (клікніть на фото, щоб побачити його у кращій якості).

Теплицький район, Вінницька область


Уманський район, Черкаська область
На всіх наведених знімках (та на десятках інших місць) видно, що горить стерня на полях. Скоріш за все, це не випадкові пожежі, а навмисне спалювання, яке проводять власники чи орендатори земель. Ця варварська, по відношенню до екології, традиція начебто допомагає збільшенню врожаїв наступного року.

Тобто, в Україні (схоже, єдиній країні в Європі) навмисно спалюють залишки культур на полях із зібраним врожаєм. Саме тому в нас найбільша кількість пожеж, і можливо, через це нещодавно ми кілька днів поспіль отримали рекордно високі показники по чадному газу (наслідок пожеж).

Зауважимо, зараз в Україні діють штрафи за випалювання сухої рослинності і стерні. Для громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів (такий мінімум це 960 гривень) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів.

Доцільно покласти відповідальність також і на власників чи орендарів землі на якій горить суха рослинність.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/v-ukrayini-naybilshe-pozhezh-sered-usikh-krayin-yevropy-paliat-sterniu-/” Об этом сообщает europe-today.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя