Бізнес готовий піднімати зарплати та очікує на зростання - НБУ


У січні-березні 2019 року український бізнес поліпшив свої прогнози щодо темпів зростання економіки протягом наступних 12 місяців

Про це повідомляє прес-служба НБУ, за результатами опитування керівників компаній, яке Національний банк провів у I кварталі 2019 року. Об этом сообщает rnbee.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Українські компанії в I кварталі 2019 року поліпшили свої прогнози як щодо темпів зростання економіки, так і щодо розвитку власного бізнесу протягом наступних 12 місяців. Підприємства очікують уповільнення інфляції та помірне послаблення курсу", — йдеться в повідомленні.

Також у січні-березні покращилися очікування бізнесу щодо ділової активності.

Підприємці очікують поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств, в т. ч. за рахунок зростання виробництва і продажу продукції, зокрема на експорт.

При цьому пожвавлення ділової активності очікує бізнес усіх видів економічної діяльності.

У зв’язку з цим компанії планують збільшити інвестиції в основні засоби, активніше залучати кредитні ресурси та нових працівників.

При цьому більшість компаній — 74,1% — вважають, що їхні витрати на оплату праці працівників протягом наступних 12 місяців зростуть.

Позитивні очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва в Україні в наступні 12 місяців суттєво поліпшилися. Більше третини – 38% — компаній очікують, що обсяги виробництва зростуть, а 12,7% прогнозують, що знизяться.

Баланс відповідей щодо зростання виробництва становить 25,3% (у попередньому опитуванні – 18,2%).

При цьому позитивні очікування спостерігаються серед підприємств усіх видів економічної діяльності. Найоптимістичніше налаштовані підприємства торгівлі (баланс відповідей у торгівлі 31,9%).

Поліпшились очікування бізнесу щодо інфляції. Підприємці очікують, що протягом наступних 12 місяців інфляція становитиме 9%. Також суттєво зросла частка компаній, які очікують інфляцію близьку до цілі Національного банку, – 5% у першому кварталі 2020 року.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/04/17/biznes_gotovyy_pidnimaty_zarplaty_ta_ochikuye_na_zrostannya_nbu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя